Hoşgeldiniz..
Türkiye'de Türkçe Öğrenmenin En Doğru Adresi
YABANCILARA TÜRKÇE ÖĞRETİMİNDE ÖLÇME-DEĞERLENDİRME SERTİFİKA PROGRAMI
TKD DERSLERİ 2022-23 BAHAR PROGRAM
TÜRKÇE KURSLARI
YENİ DÖNEM KURSLARIMIZ
Uluslararası Öğrenci Günü
Anadolu'nun Renkleri: Doğum, Düğün, Ölüm (25 Kasım 2010)

HÜDİL, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanlığı, TÜBİKAM ve Maltepe Üniversitesi iş birliği ile hazırladığımız Anadolu'nun Renkleri Doğum, Düğün, Ölüm isimli Belgesel Film Gösterimi ve Fotoğraf Sergisi Açılışı ile Kültürel Değerlerimiz ve Belgesel Sinema konulu panel, 25 Kasım 2010 Perşembe günü Mehmet Akif Ersoy ve K Salonlarında yoğun bir izleyici katılımıyla gerçekleştirildi.

Programın ilk bölümünde Maltepe Üniversitesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Osman ÜRPER'in fotoğraflarından oluşan Anadolu'nun Renkleri Doğum, Düğün, Ölüm konulu Fotoğraf Sergisi'nin açılışını Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI, TÜBİKAM Müdürü Prof. Dr. Alemdar YALÇIN, HÜDİL Müdürü Prof. Dr. Ülkü ÇELİK ŞAVK ve Yard. Doç. Dr. Osman ÜRPER yaptı.

Programın ikinci bölümünde Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nalan BÜYÜKKANTARCIOĞLU ve Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Hasan KAZDAĞLI'nın açış konuşmalarından sonra Tüm Bilimsel Kültürel ve Stratejik Araştırmalar Merkezi ile Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliğinde ve Prof. Dr. Alemdar YALÇIN'ın koordinatörlüğünde hazırlanan ve tamamı 13 bölümden oluşan belgeselin 50 dakikalık tanıtım filminin gösterimine geçildi.

Kültürel Değerlerimiz ve Belgesel Sinema konulu panelin yer aldığı programın üçüncü bölümünde Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahin KARASAR Belgesel Film Yapımcılığı'nın Sorunları ve Geleceği; Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Peyami ÇELİKCAN Türkiye'de Belgesel Film ve Halk Kültürü; T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ve Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin ÜLGER Belgesel Sinemada Kültür Bakanlığının Yeri, Yrd. Doç. Dr. Gülsüm Gülnaz GÜLTEKİN Sivil Toplum Örgütleri'nin, Kültür ve Belgesel Film Çalışmaları'ndaki Yeri başlıklı konuşmalarını yaptılar.